Kontakt

Gabinet Neurorehabilitacji, Rehabilitacji Pedagogicznej i Terapii Ręki

ul. Parkowa 21

71-622 Szczecin

tel. 602-257-245

e- mail gabinet@centrum-neurorehabilitacji.pl

 Dla kogo? Wskazania:

  • dysfunkcje neurologiczne,
  • porażenie mózgowe,
  • zaburzenia rozwoju z niepełnosprawnością,
  • rehabilitacja neuropsychologiczna i neurorehabilitacja.
  • autyzm, ADHD,
  • stany po urazach mózgu,
  • zaburzenia komunikacji, szczególnie w zaburzeniach świadomości,
  • śpiączka,
  • choroby neurodegeneracyjne, m.in Alzheimer, demencja, Zespół Tourette’a, padaczka, stwardnienie zanikowe boczne, choroba i zespół Parkinsona (zespół parkinsonowski), choroba Huntingtona, choroba Creutzfeldta-Jakoba, zespół Guillaina-Barrégo, stwardnienie rozsiane, migrena itp.
  • zaburzenia psychiczne,
  • wskazania okulistyczne do ćwiczeń mięśni gałki ocznej (mamy też doświadczenie w pracy z dziećmi niewidomymi)
  •  specyficzne i niespecyficzne zaburzenia rozwoju mowy;
  • specyficzne trudności w uczeniu się, tj. dysleksja, dysgrafia, dyskalkulia i. in.

Bez względu na problem, jaki dręczy Ciebie, bądź bliską Ci osobę- jeżeli nie umiesz sobie z tym poradzić- powiedz stop istniejącej sytuacji!

Zacznijmy od początku:

gabinet neurorehabilitacji, szczecinNasz mózg składa się ze 100 miliardów neuronów. To ponad 16 razy więcej niż jest ludzi na Ziemi. Każdy neuron jest w stanie stworzyć nawet do 10 tysięcy połączeń z innymi komórkami nerwowymi. Neuron ma ok. 0,1 mm średnicy, ale jego długość może osiągnąć aż kilka metrów. Jeszcze do niedawna sądzono, że neurony powstają tylko w dzieciństwie. Badania wykazały, że neurogeneza, czyli proces tworzenia się nowych neuronów, zachodzi przez całe życie każdego człowieka. Co więcej, im więcej ćwiczysz swój mózg dostarczając mu najróżniejszych bodźców i stymulując jego aktywność, tym więcej neuronów będzie się tworzyć!

Jedna z mam, opowiadała mi, że wiele lat nie pracowała- zajmowała się domem i dziećmi. Kiedy wróciła do pracy, jako sprzedawca, z przerażeniem odkryła, iż ciężko jej zapamiętać, np. ceny. Każdego dnia było jednak coraz lepiej… Było- ponieważ mózg „odświeżył” połączenia neuronowe związane z pamięcią a każde powtórzenie umacnia owe połączenia.


Wiemy też już z całą pewnością, że jeśli jakiś obszar mózgu jest uszkodzony, inny potrafi przejąć jego funkcje.
W 2002 roku w Ameryce pewna 7- letnia dziewczynka została poddana operacji, w której usunięto jej całą lewą półkulę mózgu. Operacja była konieczna, ponieważ dziewczynka miała przewlekłe zapalenie mózgu, które groziło jej śmiercią. Zakłada się, choć wiedza ta jest ostatnio podważana, że lewa półkula jest odpowiedzialna za mowę i inne ważne funkcje organizmu, dlatego można by się spodziewać, że po operacji upośledzona będzie możliwość komunikowania się oraz zdolność do ruchu ciała. Okazało się jednak, że dziecko jest prawie całkowicie normalne i płynnie posługuje się dwoma językami. Pokazuje to jak niesamowicie plastyczny jest ludzki mózg.

 


I tak z grubsza, można by było opisać neurorehabilitację z C-eye: ćwiczenie „zapomnianych” przez mózg funkcji, tworzenie nowych połączeń synaptycznych… Zachęcam do wypróbowania i do odwiedzenia Gabinet neurorehabilitacji, Rehabilitacji Pedagogicznej i Terapii Ręki!

Skontaktuj się ze mną! Wspólnie opracujemy cel i plan działania…

gabinet neurorehabilitacji, szczecin, edyta tyszkiewicz

Telefon: 602-257-245

E-mail: gabinet@centrum-neurorehabilitacji.pl

Podczas zajęć nie odbieram  – ale zawsze oddzwaniam  🙂 na e- maile  odpisuję codziennie.

Więcej informacji możesz znaleźć TUTAJ

SKONTAKTUJ SIĘ:

[contact-form-7 id=”122″ title=”Skontaktuj się!”]