Media o nas

C-eye jest innowacyjnym urządzeniem medycznym o szerokim spektrum zastosowania. Coraz częściej słyszymy o jego pozytywnym zastosowaniu w rehabilitacji osób niepełnosprawnych w różnym stopniu i zakresie. Budzi więc szerokie zainteresowanie mediów.

Niezwykłe urządzenie, które pozwala chorym mówić. C-eye znane też pod nazwą Cyber-oko to niepozornie wyglądający monitor, który śledzi ruch gałek ocznych. Pacjent wzrokiem wskazuje właściwą odpowiedź i dzięki temu nareszcie może wyrazić, co go boli, co chce zjeść, a nawet nauczyć się mówić i pisać. To wielki krok w rehabilitacji osób niepełnosprawnych i po udarach. Urządzenie stworzyli polscy naukowcy. Oprócz możliwości neurorehabilitacji, ćwiczeń z zakresu uwagi wzrokowej, koncentracji itp. urządzenie ma możliwość wyrażania swoich potrzeb za pomocą „mówiących” piktogramów. Kiedy pacjent spojrzy na wybrany przez siebie obrazek, możemy usłyszeć odpowiedni komunikat. Pamiętam opowieść pewnej dziewczyny od dziecka bez komunikacji werbalnej. Pewnego dnia, gdy tata w kuchni szykował kolację, ona z pokoju poprzez C-eye powiedziała, że nie chce pomidora. „OK”- odpowiedział tata… Dziewczyna się rozpłakała. Po raz pierwszy w życiu, tato ją usłyszał, będąc w innym pomieszczeniu….

Reportaż o Klaudii- Nasza Mała Calineczka, która jest moją podopieczną od ponad dwóch lat:

 Kolejny reportaż o moim podopiecznym. Filipek urodził się jako wcześniak. Jest zdiagnozowany jako niewidomy. Pomimo to udaje nam się pracować z C-eye. Jak to się dzieje, możesz przeczytać TUTAJ

Reportaż o Filipku:

Najbardziej jednak, chciałabym Wam przedstawić Joasię. Joasia od urodzenia cierpi na MPD, nie mówi, nie siedzi samodzielnie. Swojego czasu otrzymała orzeczenie o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu znacznym… Dzięki kochającej i walczącej o nią Rodzinie, skończyła liceum, zdała maturę… Kontaktuje się właśnie przez C-eye. Koniecznie odwiedźcie jej blog Moje życie C-eye pisane.!