Współpraca

Europejska definicja rehabilitacji określa ją jako kompleksowe działania zmierzające do przywrócenie pacjenta społeczeństwu. Jest to dyscyplina, która wymaga olbrzymiej wiedzy i pracy nie pojedynczych specjalistów, a całego zespołu rehabilitacyjnego. Dlatego też podejmuję współpracę z wieloma specjalistami, czy Ośrodkami z wielu dziedzin. Klikając na loga firm, można odwiedzić ich stronę.

 

współpraca, centrum-neurorehabilitacjiProducent i dystrybutor C-eye – jedynego w skali międzynarodowej, certyfikowanego produktu medycznego, który wykorzystuje technologię śledzenia wzroku w rehabilitacji neurologicznej oraz komunikacji alternatywnej z osobami z zaburzeniami narządu wzroku i/lub deficytami poznawczymi. Współpracujemy w zakresie rozwoju treści terapeutycznych C-eye’a.

 

współpraca, centrum-neurorehabilitacjiSpecjaliści z wieloletnią praktyką w pracy z i dla osób ze specjalnymi potrzebami. Czerpię od nich wiedzę i umiejętności z zakresu korzystania z najnowszych technologii, by jeszcze wytrwalej poszukiwać kolejnych skutecznych rozwiązań komunikacyjnych i terapeutycznych dla moich pacjentów.

 

współpraca, centrum-neurorehabilitacji.plMagdalena Grycman- dr nauk humanistycznych w zakresie psychologii,
dyplomowany neurologopeda, specjalista ds. komunikacji wspomagającej i alternatywnej. W zakresie AAC dr Magdalena jest moim mentorem i inspiracją. Zawsze mogę liczyć na jej pomoc i wsparcie poprzez superwizje.

 

 

wspłpraca, centrum- neurorehabilitacjiCzytanie globalne i niezastąpiona Maria Trojanowicz- Kasprzak. Podczas czytania globalnego dziecko poznaje i nazywa cały wyraz, nie wnikając w jego strukturę i nie znając liter. Jego wprowadzanie sprawdza się w rehabilitacji m.in. dzieci z autyzmem, zespołem Downa, wszelkimi niepełnosprawnościami. Przyczynia się do skuteczności neurorehabilitacji osób po udarach, wylewach, wypadkach itp. Pani Maria służy nie tylko pomocą merytoryczną. Jest również twórcą zeszytów do nauki pisania dla dzieci niepełnosprawnych. Odwiedza czasem mój gabinet z hospitacją zajęć.

 

współpraca, neurorehabilitacja, Szczecin, Tyszkiewicz EdytaZnajdziesz tu proste, przydatne programy komputerowe wspomagające nauczanie i ogólnie pojęty rozwój dziecka nie tylko autystycznego. Zostały stworzone przez przez ojca informatyka dla jego autystycznego dziecka. Programy,   są proste i przez to szczególne dla moich podopiecznych. Oprócz rozwijania funkcji poznawczych mają w sobie dla mnie najważniejszą rzecz- są doskonałym wprowadzeniem do nabywania kompetencji komunikacyjnych. Niektóre udostępniane są za darmo, niektóre za niewygórowaną opłatą. Polecam!

 

wspólpraca, centrum-neurorehabilitacjiPani Arleta Hirsch- Bronicka prowadzi gabinet rehabilitacji niemowląt i dzieci nieopodal mojego gabinetu. Pomaga dobrać ćwiczenia w terapii ręki, a także w diagnozowaniu problemów ruchowych moich pacjentów.

 

 

wspólpraca, centrum-neurorehabilitacjiSzczecińska Sensoplastyka tu dzieci robią wszystko co podpowie im wyobraźnia! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pokonać bariery u siebie i swoich dzieci, wkroczyć w twórczą przestrzeń kreatywnych i samodzielnych działań, nie boją się pobrudzić 🙂 Zapraszamy wszystkich do integracji bez względu na schorzenia, dysfunkcje i ograniczenia.  Moi podopieczni bardzo chętnie korzystają z oferowanych przez nią zajęć.

 

współpraca, centrum- neuroreahbilitacji, szczecinmgr Beata Muszyńska- matematyk, logopeda, terapeuta pedagogiczny, specjalista terapii ręki. Prowadzi gabinet logopedyczny i terapii pedagogicznej. Jest niezastąpionym korepetytorem z matematyki. Rzecznikiem prasowym w Fundacji Wspierania Mowy i Komunikacji HALO.  Współprowadzącą grupy wsparcia i zajęć dla dzieci, dorosłych i rodziców osób z niepłynnością mowy. Nasza współpraca dotyczy głównie problemów logopedycznych moich podopiecznych. Mogę liczyć też na wsparcie merytoryczne.

 

wspólpraca, AAC, Joanna PachutkoPani Joanna Pachutko- pedagog specjalny, logopeda, terapeuta zajęciowy…pracuje z osobami z wieloraką niepełnosprawnością, w różnym wieku, z problemami w porozumiewaniu się w: Terapia mowy i komunikacji alternatywnej AAC w Suwałkach. Jej strona jest nieocenionym źródłem pomysłów i materiałów związanych z AAC. Często w swojej pracy korzystam z tych materiałów. Polecam!

 

 

współpraca, centrum-neurorehabilitacji, szczecinTerapia logopedyczna i elektrostymulacja podniebienia i języka w Przychodni Lekarskiej „Kiedrzyńska”. Nowoczesna terapia elektrostymulacji podniebienia miękkiego i języka, która wspomaga terapię logopedyczną w osiągnięciu lepszych efektów fonetycznych. Prowadzą ją: Mariola i Bogusław Adamowicz. Przyjeżdżają również do Szczecina jeśli jest zapotrzebowanie.

 

współpraca, centrum-neurorehabilitacji, szczecinTwórcy materiałów dydaktycznych i obrazkowych dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Dwie wspaniałe dziewczyny z sąsiedzkich Polic, które są autorkami prezentacji multimedialnych w moim C-eye. Zaangażowane, kreatywne, pełne pomysłów. Kiedy tylko potrzebuję czegoś szczególnego do indywidualnej terapii, zawsze mogę na nie liczyć. Nasza współpraca dotyczy także ogólnych pomysłów terapeutycznych. Korzystam również często z ich portalu- odnośnik po kliknięciu na zdjęcie.

 

wspólpraca, centrum-neurorehabilitacji, szczecinOd wielu lat Firma ta zaopatruje moich podopiecznych w kołdry, koce, kamizelki, kołnierze obciążeniowe. Zawsze indywidualnie dobrane, dostosowane do potrzeb i stanów chorobowych pacjentów. W ramach współpracy mój gabinet jest wyposażony w produkty obciążeniowe do terapii.

 

 

 

Omnibus Centrum Edukacyjne Szczecin- jako jedyna szkoła, na kierunku terapeuta zajęciowy, prowadzi zajęcia z zakresu komunikacji alternatywnej i wspomagającej
Sense- przedszkole i szkoła specjalna. Prowadzę zajecia z zakresu neurorehabilitacji C-eye oraz komunikacji alternatywnej i wspomagającej